RSS
Facebook
Twitter

wtorek, 1 stycznia 2013

Nie ukrywam - rok 2012 minął pod hasłem "Życie codzienne Jen vs Życie książkowe". Był to rok niepewności, zszarganych nerwów, stresu, strachu, braku czasu i - przede wszystkim - szkoły. Ciągła walka mojej osoby o uwagę dla książek (a może walka książek o moją uwagę?) była mocno zażarta, ale dopiero teraz, kiedy kurz bitwy już opadł, można osądzić, kto wygrał.

Jak już wspomniałam - był to ciężki rok. Ostatnie miesiące w gimnazjum, egzaminy, wakacje pełne niepewności, rozpoczęcie roku szkolnego w liceum, pierwsze miesiące w nowej szkole... Nie było łatwo znaleźć czas na czytanie czy pisanie. Jednak patrząc teraz na ten rok z perspektywy jego końca, wynik jest wielce zadowalający. W 2012 przeczytałam 58 książek 43 różnych autorów (z czego dwa razy "Zieleń Szmaragdu" Kerstin Gier), napisałam 19 recenzji - z czego 3 z cyklu Pw3m! (Boru... Wynik gorszy niż w zeszłym roku O.o). Nawiązałam współpracę z Fabryką Słów (<3), zerwałam z kilkoma innymi wydawnictwami. "Wytrwałam" kolejny rok z najwspanialszą ekipą ParanormalBookS.

Zaliczyłam wyzwanie "52 książki", które postanawiam kontynuować w 2013 - zerując licznik of kors :). Rozpoczęłam cykl "Pisane w 3 minuty!" i utworzyłam 2 małe osobiste akcje: "Czytamy Lema!" i "Czytam wschodnioeuropejską literaturę" - jeśli ktoś ma ochotę dołączyć, zapraszam  :).

Ten rok upłynął także na rozmowach - z niesamowitą Jane, z totalnie oszołomioną Żelazny Cierniem (z resztą tak samo jak ja) Julie i oczywiście z najcudowniejszą, najlepszą i najukochańszą siostrzyczką Sihh (dziękować za listy, czaty, skajpaje i smsy). Dziewczyny - YOU'RE AWESOME!

I w tym roku postanowiłam utworzyć TOP20* (tzn. żadne tam z tego TOP. Raczej ranking przeczytanych przeze mnie książek wydanych w 2012), chociaż było to nie lada wyzwanie ;).
 1. Zieleń szmaragdu KERSTIN GIER 
 2. Bestiariusz słowiański PAWEŁ ZYCH, WITOLD VARGAS
 3. Żelazny cierń CAITLIN KITTREDGE
 4. Anna we krwi KANDRE BLAKE 
 5. BZRK MICHAEL GRANT 
 6. Lare-i-t`ae ELEONORA RATKIEWICZ
 7. Atlas chmur DAVID MITCHELL
 8. Burza JULIE CROSS
 9. Uczta dusz, Skrzydła gniewu C.S.FRIEDMAN
 10. Pełnia księżyca, Śmiertelna groźba JIM BUTCHER
 11. Szewc z Lichtenrade ANDRZEJ PILIPIUK
 12. Ślimacze opowieści 2 ILONA MYSZKOWSKA, MARCIN KRZYSIAK 
 13. Władca wilków JURAJ ČERVENÁK
 14. Faza piąta: Ciemność MICHAEL GRANT
 15. Zaginione historie JOHN FLANAGAN
 16. Ofiara, Zagubiona LYNNE EWING
 17.  Bezwględna GAIL CARRIGER
 18. Cena krwi TANYA HUFF
 19. Klucz MARIANNE CURLEY
 20. Córka węża Midgardu WOLFGANG HOHLBEIN
Dziękuję wam wszystkim serdecznie za bycie, czytanie mnie i komentowanie, i w ogóle za wszystko i życzę wam, by ten 2013 był sto razy lepszy od poprzedniego :)


10 komentarzy:

 1. Świetny wynik! Gratulacje :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpowiedzi
  1. Ano :D. Ale ciężko by było, gdyby nie doszedł polecony priorytet xD

   Usuń
 3. "Żelazny cierń" jest rewelacyjny! :D Uwielbiam tą książkę za akcję, bohaterów, wydarzenia... za wszystko! :D Gratuluję współpracy z Fabryką Słów. W przyszłości również chciałabym wysłać do nich swoje "CV" xD W zeszłym roku spotkałaś się z wieloma świetnymi książkami :D Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. gratuluję podsumowania i życzę wielu sukcesów w 2013 roku :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ach, Władca Wilków - jestem świeżo po lekturze, WOW po prostu <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się. Władca Wilków jest fenomenalny *____*

   Usuń
 6. Dziękuję za ciepłe słowa. Życzę Ci, aby rok 2013 obfitował w wiele ciekawych lektur i sukcesów. Mam nadzieję, że niedługo na Twoim blogu pojawi się też więcej recenzji. ;) Pozdrawiam.

  Przepraszam, że z takim opóźnieniem piszę te krótkie życzenia, ale ostatnio niestety brakuje mi czasu, co widać także na moim blogu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie zaczęłam się zastanawiać, co się z tobą stało, że Cię tak nie ma i nie ma :).

   Ślicznie dziękuję za życzonka. Ja z kolei życzę Ci więcej czasu na wszystko :).

   Usuń