RSS
Facebook
Twitter

sobota, 17 listopada 2012

Stosik - odsłona 10. (5/2012)

Wooo! Witam wszystkich i już na wstępie chciałabym przeprosić za to, że od dawna nie pojawiła się żadna recenzja, jednak czasu mam naprawdę przerażająco mało, a w dodatku zbliża się wywiadówka, co oznacza, że przez najbliższe dwa tygodnie muszę poprawić część ocen albo przynajmniej w domu zgrywać pilną uczennicę ;).
Jeśli zaś chodzi o sam stosik, to... jest dość "obszerny". Ostatni stosik robiłam w czerwcu, więc w międzyczasie nazbierało się trochę książek. Część przyszła tylko na chwilę, część została na dłużej. Na szczęście większość udało mi się uwiecznić na zdjęciach, którymi chciałabym się z wami dzisiaj podzielić :)

Lipiec
 Od dołu:

 1. Trylogia czasu: Zieleń Szmaragdu - Kerstin Gier (Wydawnictwo Egmont) - z wymiany z kochaną Adwokat :*. W końcu cała Trylogia Czasu moja *___*.
 2. Burza - Julie Cross (Wydawnictwo Bukowy Las) - od PB. Recenzja TU.
 3. Nadciąga burza - Robin Bridges (Wydawnictwo Fabryka słów) - również od PB. Książka powędrowała do Sheti ;).
 4. BZRK - Michael Grant (Wydawnictwo Amber) - również od PB. Nie chcę zdradzać podsumowania recenzji (która btw powinna pojawić się na dniach, czyli... Może zdążę do końca roku), ale... BZRK podobało mi się znacznie bardziej niż GONE :).
 5. Opowieści o pilocie Prixie - Stanisław Lem (Wydawnictwo Siedmiogród) - To się nazywa przeznaczenie! Książka od dziesięciu lat (!) kulturalnie leżała sobie bez mojej wiedzy w szafce biurka i tylko czekała, żebym zainteresowała się twórczością Lema :).
 6. Strażnicy Veridianu: Klucz - Marianne Curley (Wydawnictwo Jaguar) - po raz kolejny od PB. Recenzja TU
 7. Wiedźmin: Czas pogardy - Andrzej Sapkowski (Wydawnictwo SuperNowa) - pożyczone od Adwokat. Ślicznie dziękuję :*
 8. Anna we krwi - Kendare Blake (Wydawnictwo Prószyński i S-ka) - także od PB. Recenzja TU

Wrzesień
 Od dołu:

 1. Wiedźma naczelna - Olga Gromyko (Wydawnictwo Fabryka Słów) - cierpliwie czeka, aż skończę czytać wcześniejsze części jeszcze raz :).
 2. Trylogia zdrajcy: Misja Ambasadora - Trudi Canavan (Wydawnictwo Galeria Książki) - cierpliwie czeka, aż skończę W.Redną, całą resztę książek i... szkołę -.-'.
 3. Mag niezależny Flossia Naren - Kira Izmajłowa (Wydawnictwo Fabryka Słów) - Po przeczytaniu (niemożliwe!), powędrowała do Adwokat ;).

Listopad
Od dołu:

 1. Bestiariusz słowiański - Paweł Zych, Witold Vargas (Wydawnictwo Bosz) - marzenie spełnione dzięki "spóźnionemu" prezentowi urodzinowemu od przyjaciółek. Dziękuję, dziękuję, dziękuję, dziękuję!
 2. Wiedźmin:  Chrzest ognia - Andrzej Sapkowski (Wydawnictwo SuperNowa) - pożyczone od Adwokat. Dziękuję :*
 3. Pies Baskerville'ów - Artur Conan Doyle (Wydawnictwo Algo) - z wymiany z Adwokat <3.
 4. Magiczna gondola - Eva Völler (Wydawnictwo Egmont) - polecone przez Jane. Książka jakoś niedługo w  Pw3m!
 5. Nevermore: Kruk - Kelly Creagh (Wydawnictwo Jaguar) - z wymiany z Isz :*. Dziękuję! ;)
 6. Ślimacze opowieści - Ilona Myszkowska, Marcin Krzysiak - zakup własny. Kobieta-Ślimak z okazji wydania Miłości i Patologii, postanowiła wpuścić na rynek również dodruk pierwszej części Ślimaczych. Nie mogłam odpuścić takiej okazji :3
Między czasie przez moją półkę przeleciał Bohatyr Červenáka i Zagadka Croggon, ale obecnie obie książki znajdują się u Adwokat.

I to by było wszystko :). Do napisania! :)

31 komentarzy:

 1. Cudne stosiki *.* Ogromnie zazdroszczę Magicznej Gondoli, Burzy oraz BZRK :) Życzę przyjemnego czytania tych lektur, które jeszcze czekają w kolejce.

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję stosu:) Miłej lektury!
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluję stosu:) Miłej lektury!
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękny stosik. Same dobre tytuły.

  "BZRK" również bardziej mi się podobało niż "GONE". Chyba nie doczekam się części drugiej. Na szczęście "Światło" będzie tak gdzieś w kwietniu.

  "Magiczna gondola" podoba Ci się? Czekam na Twoją opinię. :)

  Muszę w końcu uzbierać trochę pieniędzy na "Annę we krwi" i "Nevermore". Marzy mi się też pakiet "Wiedźmina". Szkoda, że ostatnio sklepy coś nie chcą robić promocji, a jak już są jakieś obniżki, to na marne -10%. Jak oni chcą skłonić klientów do zakupów, skoro są takimi sknerami? :/ Może chociaż na targach we Wrocku będą jakieś rabaty.

  Życzę powodzenia w pisaniu recenzji. Niestety ostatnio również brakuje mi czasu. "Uczta dusz" i "Tae ekkejr!" muszą poczekać.

  P.S. Przepraszam za wyjątkowo chaotyczny komentarz. Kaszel i katar odebrał mi dziś siły nawet na pisanie komentarzy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widziałaś kiedy ma być druga część BZRK? W październiku 2013! Chyba umrę do tego czasu T___T.

   Szczerze? Anna była koszmarną bohaterką! Więcej szczegółów w Pw3m!, chociaż nie wiem, kiedy mi się uda ją napisać.

   Mi też się marzy pakiet Wiedźmina, ale nawet nie chcę myśleć o tym ile musiałabym na to poświęcić kasy... A promocje powinny się chyba zaczynać - w końcu zbliżają się święta...

   Dziękuję - przyda się. I wzajemnie :).
   Btw. niedługo powinnam dostać drugą część Uczty Dusz :).

   1. Wcale nie był chaotyczny :)
   2.Nie ma sprawy. Rozumiem. Jak ja jestem chora też nie potrafię napisać żadnego porządnego komentarza :)

   Usuń
  2. A kiedy będzie w Polsce? Raczej wolę nie wiedzieć...

   Naprawdę? Cóż, ja Annę bardzo polubiłam. W porównaniu z niektórymi bohaterkami jest naprawdę świetna, jednak to oczywiście tylko moje zdanie. ;) Czekam na Twoją recenzję w Pw3m!.

   Tylko za marzenia się nie płaci. :D Chciałabym jeszcze nową edycję HP w twardych oprawach, ale to marzenie ściętej głowy. Niestety księgarnie rzadko urządzają jakieś promocje. Kurczę, gdzie te czasy, kiedy książka kosztowała 27 - 30 zł?

   Miłej lektury drugiego tomu. Oby kontynuacja była tak samo dobra jak jedynka. Ewentualnie może być lepsza. :)

   Mam wrażenie, że ostatnio wszystko co piszę jest pokręcone i chaotyczne. Aż strach opinie publikować.

   Usuń
  3. Ja też T____T

   Mnie w Annie wkurzało to, że to była z niej taka... panienka. O mój Boże! Jak tu jest brudno! Jakie ja mam włosy! Gdzie ja śpię?! W czym ja chodzę?! Ja chcę do domu! Ja chcę do mamy i taty! Bueh. Niedobrze mi się robi. Zamiast być zachwyconym, tym co ją spotkało (chociażby na początku), narzeka na każdym kroku...

   O tak! Nowa edycja HP! Czytałabym :3
   Odeszły bezpowrotnie. Jakie to smutne :(.

   Ja też tak mam, nie martw się :D. Czasami mam wręcz wrażenie, że nie piszę po polsku wtedy kiedy powinnam, a wyrażam się górnolotnymi słowami, kiedy powinnam napisać najprościej, jak potrafię xD. I tu się pochwalę moją odpowiedzią na spr z czytania ze zrozumieniem. Pytanie brzmiało tak: "Sformułuj tezę, którą potwierdzić miał eksperyment opisany w akapicie 5." (tekst sam w sobie był o hipnozie)
   Moja odpowiedź: "Ciało osoba hipnotyzowanej jest zdecydowanie mocno podatne na sugestie osoby hipnotyzującej, po wprowadzeniu delikwenta w stan hipnozy"
   Odpowiedź z klucza: "oddziaływanie sugestii podczas hipnozy jest wyjątkowo silne" xD
   A takich perełek było jeszcze kilka xD

   Usuń
  4. Nie zwróciłam na to uwagi. O.o Z drugiej strony, gdyby była zbyt szczęśliwa, że cofnęła się w czasie, to byłoby to zbyt sztuczne. Od razu przypomina mi to "Hyperversum". Bardzo lubię tę książkę, ale nie mogłam uwierzyć, że młodzi ludzie z XXI nie tęsknią za łazienką, telefonem, czy nawet jedzeniem. W średniowieczu wszystko inaczej wyglądało, toteż to dość nienaturalne, że bohaterowie na nic nie narzekali.

   A cytat z testu prześwietny. :D Sama tak często mam, dlatego wszyscy wokół powtarzają mi, bym tworzyła krótkie zdania. Niestety, zawsze coś gmatwam, przez co tworzą się mi tego typu perełki. Muszę jednak przyznać, że takie twory mają swoją dobrą stronę. Później można się z nich śmiać, a jak wiadomo śmiech to zdrowie. :)

   Usuń
  5. No tak, wiem, rozumiem, ale... Ona widziała same złe rzeczy w tym, że się przeniosła. Z niczego nie potrafiła się ucieszyć. Nawet na suknie Marietty krzywo patrzała, niewdzięcznica jedna. A o stosunkach z Sebastianem nie chce mi się nawet mówić... Najpierw najchętniej zrobiłaby mu jakąś krzywdę, a później z dnia na dzień. Ugh... Nie. Magiczna gondola to nie książka dla mnie.

   Ach, dziękuję, dziękuję :). Najbardziej mnie zastanawia to, co pomyślała sobie moja nauczycielka, gdy to przeczytała xD. Bo za każdym razem jak czytałam tę tezę znajomym z klasy jakoś dziwnie się na mnie patrzyli. Ciekawie dlaczego...? xD

   Usuń
 5. Masz bardzo ciekawe pozycje, takie niespotykane bym nawet powiedziała. Myślę, że powinnam w końcu zainteresować się Trylogią czasu

  OdpowiedzUsuń
 6. Kto teraz ma czas na cokolwiek? Dobra jest zdecydowanie za krótka! Stosisko piękne. Chciałabym przeczytać "BZRK" bo "GONE" mi się podobało, a jak piszesz, że to jeszcze lepsze to tym bardziej. "Nadciąga burza" czeka na mnie z wymiany i kiedyś na pewno się za nią wezmę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. BZRK i GONE są różne jak wschód i zachód - dosłownie! Aż dziw, ze napisał to jeden autor :)

   Usuń
 7. Świetne zbiory! Do pozazdroszczenia ^^
  Przyjemnej lektury!

  OdpowiedzUsuń
 8. Och, jak miło, że mnie wspominasz, dziękuję! :***
  A stosiki pikne, omnomnom :3
  Adwokat

  OdpowiedzUsuń
 9. Ciekawa jestem, jak ocenisz magiczną Gondole ;) Ja właśnie czytam :)
  Ogólnie super stos, miłej lektury ^^

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetne książki ;) Wiedźmin <3 chciałabym mieć całą sagę na własność :P Po za tym bardzo jestem ciekawa cyklu o W.Rednej ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. STOS P_______________________________P Ja żem stos widzem *_____* Jenn dodała stos!
  Yeeeey @___@
  *wykonuje taniec radości spowodowany dzikim stosem*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sihh... Ale wszystko z tobą w porządku, c'nie? :D

   Usuń
  2. Tak, ale stęskniłam się za stosami u Ciebie :3

   Usuń
  3. Awww... Jesteś kochana <3

   Usuń
 12. Cudne stosy! Podebrałabym Ci wiele pozycji! Przyjemnej lektury ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. ciekawe książki co niektóre czytałam, inne prze de mną a reszta nie-pewna :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Cudowne zdobycze :D Kilku z nich strasznie Ci zazdroszczę :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Widzę duużo ciekawych nabytków :) W tym także kilka przeze mnie już przeczytanych m. in. Flossia i Zieleń Szmaragdu :)

  OdpowiedzUsuń
 16. O, jaki ciekawy stos! Same perełki! *.*
  Życzę miłej lektury ^^

  OdpowiedzUsuń
 17. Stosiki cud, miód, malina. Ile Sapkowskiego *w*... Czytałabym XD
  Życzę miłej lektury! :3

  OdpowiedzUsuń
 18. Cudne nabytki *.* Podkradłabym to i owo :D Np. "Nadciąga burza" czy "Wiedźma naczelna". Btw kocham serię Olgi Gromyko! W.Redna jest niesamowitą postacią i nie mogę doczekać się, aż dorwę się do ostatniego tomu! Oj, będzie się działo... :D:D

  OdpowiedzUsuń
 19. Śliczny stosik :D Maga niezależnego sama chętnie bym przeczytam :D życzę miłego czytania i czasu na to :P I ucz się ucz, a nie tylko zgrywaj pilną :P

  OdpowiedzUsuń
 20. Sapkowski mnie ostatnio atakuje z każdego blogowego stosu. Stanowczo przyszedł czas na powtórkę. "Wiedźma naczelna" bardzo fajna. :)

  OdpowiedzUsuń