RSS
Facebook
Twitter

piątek, 30 grudnia 2011

W ciągu całego dotychczasowego życia, wyobrażałam sobie siebie w prze najróżniejszych rolach - dziennikarki, pisarki, nauczycielki, tancerki, farmaceutki, grafika komputerowego, aktorki, pani fotograf, pani architekt czy choćby piosenkarki! Nigdy mi nie przyszło jednak na myśl, że mogę zostać recenzentką. A wszystko zaczęło się 4 maja na blogu wydawnictwa Jaguar... Ale o tym może kiedy indziej :).

Od dawna kochałam czytać. Konkretnie chyba od 4 klasy podstawówki, kiedy na urodziny dostałam "Proroctwo Kamieni" Flavii Bujor, które pokochałam całym sercem. Jednak nigdy nie przeczytałam tyle książek, ile w tym roku. Na swojej liście mam 42 tytuły 24 różnych autorów. Napisałam 18 recenzji, nawiązałam współpracę z 8 ośmioma wydawnictwami, a także udało mi się załapać na portal ParanormalBookS , w którym ekipa jest wprost fenomenalna - od Pani Kierownik przez korektorki, tłumaczki i recenzentki, po redaktor działów i naszego Manager'a marketingu :).

W tym czasie dołączyłam także do forum FantasyBook, na którym poznałam wiele fantastycznych osóbek :D. A skoro jesteśmy już przy fantastycznych osóbkach... Dzięki "Oczami Jenny" poznałam AnnieK, Nadeine (nie martw się - list się pisze! Muszę tylko go przepisać, bo strasznie nabazgrałam), SuzanDragon, Tristezzę, a także namówiłam Matta do założenia swojego bloga :P. Poznałam oczywiście o wiele wiele więcej, ale to z nimi dzielę szalone wspomnienia.

Udało mi się nawet zrobić własne TOP 20 roku 2011:
 1. Królowie Clonmelu (John Flanagan)
 2. Pieśni ziemi (Elspeth Cooper)
 3. Trylogia czasu (Kerstin Gier)
 4. Protektorat Parasola (Gail Carriger)
 5. Straż (Marianne Curley)
 6. Wiedźma naczelna (Olga Gromyko)
 7. Nevermore – kruk (Kelly Creigh)
 8.  Halt w niebezpieczeństwie (John Flanagan)
 9.  Faza czwarta: Plaga (Michael Grant)
 10.  Pomiędzy (Tara Hudson)
 11. Uczeń smoka (James Owen)
 12. Thor (Wolfgang Hohlbein)
 13.  Świt demonów (William Hussey)
 14.  Trojka (Stepan Chapman)
 15. Oddech nocy (Lesley Livingston)
 16. Inni (Ewa Draga)
 17.  Córki Księżyca (Lynne Ewing)
 18. Z ciemnością jej do twarzy (Kelly Keaton)
 19. Pożeracz snów (Bettina Belitz)
 20.  Zew nocy (Keri Arthur)
Dziękuję wam wszystkim serdecznie i mam nadzieję, że przyszły rok będzie równie udany jak ten :).
Wystrzałowego sylwestra życzę!

10 komentarzy:

 1. "Nevermore", "Trylogia czasu", "Straż", itd.= świetne książki. Lista TOP 20 wyraża więcej niż tysiąc słów. ;)
  Pozdrawiam i życzę szczęśliwego Nowego Roku!

  P. S. Z Jaguarem to masz na myśli tę akcję z "Córkami księżyca" do recenzji, prawda? Nie od dziś wiadomo, że blog Jaguara zmienia życie.:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czekaj, jak to było? Do mnie jeszcze nie wysłali emaila z córkami, a nie czeka od paru godzin. Jak teraz to już chyba częściej wchodzisz na pocztę? :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Popieram - Nevermore i Pożeracz Snów zasługują na uwagę :) Super podsumowanie, pozdrawiam xD

  OdpowiedzUsuń
 4. Zgodziłabym się z większością książek na Twoim top20, szczególnie jeśli chodzi o Zwiadowców i Czerwień Rubinu :) Życzę wspaniałego sylwestra i jeszcze lepszego nowego roku :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Łał, nawet Zew Nocy się załapał xD
  Dziękuję za wzmiankę, ten rok był faktycznie nad wyraz owocny. Recenzowanie dopinguje - jedynym jej minusem jest chyba wyczerpywanie do maksimum czasu wolnego (zwłaszcza jak masz 23 książki do przeczytania xD )

  OdpowiedzUsuń
 6. Gratuluję wyniku! Życzę samych ciekawy książek do przeczytania w nadchodzącym roku ;)
  Trylogia Czasu to dla mnie absolutny numer jeden ubiegłego roku.
  Pozdrawiam serdecznie !

  OdpowiedzUsuń
 7. Oj, dzięki za wzmiankę :P Rok faktycznie owocny, fajnie, że tak dobrze Ci się wiedzie ! :D

  Szalonego Sylwestra i Szczęśliwego Nowego Roku ! :*

  OdpowiedzUsuń
 8. Hah, tak patrzę - mniej więcej w tym samym czasie założyłyśmy blogi. :D Bardzo fajny ranking, życzę również powodzenia w dalszym pisaniu recenzji i masy radości z tworzenia. ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Życzenia wszystkiego najlepszego, aby rok 2012 był tak samo udany jak poprzedni, abyś dalej prowadziła i rozwijała bloga oraz spełnia wszystkie zamierzenia i marzenia:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Jane: Prawda! :D

  AnnieK: Taaa... Teraz już tak xD. Chociaż po tym wydarzeniu miałam jeszcze jedną taką wpadkę. Też z Jaguarem xD. Chyba Oddechem Nocy :). Ale teraz mam program, więc już mi nic nie umknie :D.

  Tirinteh: Ach ten Pożeracz... :)

  Emily: Zwiadowcy obowiązkowo musieli się pojawić na tej liście. To jedne z tych książek, które w ciemno można dodać do ulubionych :). Dziękuję i nawzajem! :D

  Matt: Mwhahaha! A ja nie dość, że czytam i recenzuję, to jeszcze chciałabym pograć w mojego kochanego Assasyna, PoP i Skyrim :D

  Cassin: Zgadzam się - Trylogia czasu jest fenomenalna! Może nie jest u mnie na pierwszym miejscu, ale jak najbardziej jest to jedno z moich odkryć roku :D.

  Triistezza: Dziękuję i nawzajem! :*

  Leanne.: Dziękuję! Nawzajem ;)

  Ichigol: Dziękuję i nawzajem! :D

  OdpowiedzUsuń